52-letnia Aldona W. znęcała się się nad swoją córką i mężem. Kobieta była przekonana, że jej bliscy zostali opętani przez demony. Do toruńskiego sądu rejonowego trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

W toku śledztwa ustalono, że Aldona W. przez 5 lat – od 2012 do połowy czerwca 2017 roku – w jednej z podtoruńskich miejscowości, znęcała się psychicznie nad małoletnią, chorą psychicznie córką poprzez zmuszanie jej do obrzędów religijnych i egzorcystycznych. Oskarżona oblewała również dziewczynkę wodą święconą i zmuszała do głośnego słuchania pieśni religijnych. Wmawiała jej opętanie przez demony i celowo wszczynała awantury, by ją sprowokować do agresywnych zachowań. Na skutek dręczenia, córka oskarżonej czterokrotnie usiłowała popełnić samobójstwo.

Gdy w październiku 2016 roku mąż oskarżonej powrócił z zagranicy, również on stał się ofiarą prześladowań. Żona znęcała się nad nim psychicznie w podobny sposób jak pastwiła się nad córką. To właśnie on powiadomił o zachowaniu kobiety śledczych w lipcu 2017 roku. Aldona W. nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej przestępstw. W toku śledztwa zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem rozmów z pokrzywdzonymi oraz zakazem przebywania w pomieszczeniach zajmowanych wyłącznie przez pokrzywdzonych.

O winie oskarżonej rozstrzygnie Sąd Rejonowy w Toruniu. Grozi jej kara pozbawienia wolności w wymiarze od 2 lat do lat 12.