Pościg ulicami Głogowa

Noworoczna noc nie była spokojna dla głogowskich policjantów ruchu drogowego. Około godziny 4 nad ranem policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego mercedesem. Kierowca podjął ucieczkę, która zakończyła się w miejscowości Chobienia. Podczas pościgu wielokrotnie łamał przepisy min. Pędząc z prędkością 140 km/h w terenie zabudowanym i w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

Pościg rozpoczął się o godzinie 4 nad ranem na jednej z ulic miasta. Patrol ruchu drogowego, dając wyraźne sygnały do zatrzymania podjął kontrolę, kierującego mercedesem. Początkowo kierowca zatrzymał się a kiedy jeden z policjantów wysiadł z radiowozu, gwałtownie ruszył i z dużą prędkością rozpoczął ucieczkę ulicami Głogowa. Na jednej z ulic, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h jechał z prędkością 140 km/h. Wielokrotnie łamał przepisy, tworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu wyłączając światła i usiłując zmylić policjantów.

Mercedes kierował się na teren pozamiejski. Półgodzinny pościg zakończył się w miejscowości Chobienia na terenie powiatu lubińskiego. Tam kierowca mercedesa, usiłował klucząc uliczkami w terenie zabudowanym, zgubić policyjny radiowóz. Został zablokowany przez policjantów, którzy uniemożliwili mu dalszą ucieczkę. 26–letni kierowca oraz jego 34-letni pasażer i brat, próbowali uciekać i zostali obezwładnieni i zatrzymani. Obydwaj byli nietrzeźwi. Jak się okazało kierujący samochodem brata, 26–latek miał w organizmie 2,82 promila alkoholu. Jest mieszkańcem Głogowa.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym 26-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności I utrata prawa jazdy. Odrębną karą będą grzywny za wielokrotne złamanie przepisów ruchu drogowego oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.