Dyskoteka | fot. Pixabay

Policjanci z Włoszczowej w świąteczny poniedziałek zatrzymali 27–letniego mieszkańca powiatu jędrzejowskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna będąc na imprezie tanecznej uderzył w twarz 31–letniego mieszkańca powiatu włoszczowskiego, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł kolejnego dnia w szpitalu. Dziś Sąd Rejonowy we Włoszczowie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 27 -latka na okres 3 miesięcy.

W miniony świąteczny poniedziałek włoszczowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na imprezie tamecznej w jednej z miejscowości w gminie Moskorzew doszło do pobicia mężczyzny. Natychmiast we wskazany rejon zostali skierowani funkcjonariusze oraz ratownicy medyczni. Po kilkunastu minutach policjanci dotarli na miejsce, gdzie zastali poszkodowanego 31–latka, który był przytomny oraz jak się okazało w swoim organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Ze wstępna ustaleń wynikało, że pomiędzy mieszkańcem powiatu włoszczowskiego, a innym mężczyzną doszło do nieporozumienia. Ostatecznie 31–latek został uderzony w twarz po czym upadł uderzając głową o podest. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mężczyzny biorącego udział w tym zdarzeniu. Mundurowi ustalili, że podejrzewany tuż po całym zajściu wyszedł z budynku i pojechał samochodem na inną imprezę taneczną do jednej miejscowości w gminie Secemin. Tam jeszcze tego samego dnia włoszczowscy funkcjonariusze zatrzymali 27–letniego mieszkańca powiatu jędrzejowskiego.

Kolejnego dnia śledczy zostali powiadomieni, że 31–latek po przewiezieniu do szpitala zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Wczoraj 27–latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem był śmierć człowieka. Dziś Sąd Rejonowy we Włoszczowie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca Jędrzejowa na okres 3 miesięcy. Za taki czyn ustawodawca przewidział karę do 25 lat więzienia bądź dożywotniego pozbawienia wolności.