W miejscowości Dołha, w województwie lubelskim, 17 grudnia 2017 roku ujawnione zostały zwłoki mężczyzny. W toku oględzin prowadzonych przez prokuratora i funkcjonariuszy Policji ustalono, że do śmierci pokrzywdzonego doszło na skutek zabójstwa.

Sekcja zwłok wykazała szereg rozległych obrażeń w obrębie głowy pokrzywdzonego. Dzięki intensywnym czynnościom zatrzymano sprawców tego brutalnego morderstwa: 38-letnią Galinę J., 25-letniego Michała W. i 31-letnią Natalię M.

Dwie osoby – Galina J. i Michał W. usłyszały zarzut zabójstwa pokrzywdzonego ze szczególnym okrucieństwem i w związku ze zgwałceniem. Trzecia zatrzymana osoba –Natalia M. usłyszała zarzut pomocnictwa do tego zabójstwa.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Galina J. przyznała się do zarzucanego jej czynu. Podejrzany Michał W. również przyznał się do zarzutu zabójstwa, jednak nie przyznał się do zgwałcenia. Podejrzana Natalia M. przyznała się do pomocnictwa w zabójstwie.

Z uwagi na charakter sprawy, a także charakter zarzutów stawianych podejrzanym Prokurator Rejonowy w Radzyniu Podlaskim skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do tych wniosków i zastosował wobec wszystkich podejrzanych najsurowszy środek zapobiegawczy.

Śledztwo jest w toku. Prokuratura i Policją prowadzą czynności zmierzające do ustalenia szczegółowego przebiegu zdarzenia oraz ustalenia motywów, jakimi kierowali się sprawcy.

Z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia treści tych wyjaśnień. Podejrzanym grozi kara od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia.