Mokradła | fot. Pixabay

Policja znalazła zwłoki na mokradłach w Brzezinach. Prokuratura Rejonowa w Brzezinach wyjaśnia w jaki sposób doszło do śmierci odnalezionego mężczyzny. Ciało w mokradłach leżało około trzech miesięcy więc jego identyfikacja będzie możliwa dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Śledczy nie wykluczają na razie żadnej wersji zdarzeń, w tym udziału osób trzecich

Policja znalazła zwłoki na mokradłach w Brzezinach. Informacja o odnalezionym mężczyźnie trafiła do Komendy Powiatowej w Brzezinach we wtorek (20 grudnia) około godziny 16. Na mokradłach niedaleko targowiska przy ul. Lasockich odnaleźli zwłoki zanurzone częściowo w wodzie. Na miejscu pracowała straż pożarna, policyjny zespół dochodzeniowo-śledczy, prokurator i biegły lekarz, który stwierdził, że mężczyzna nie żyje od około trzech miesięcy.

– Policja prowadzi śledztwo pod nadzorem prokuratury. Zostały przeprowadzone oględziny miejsca, zabezpieczone ślady i zwłoki do dalszych badań – informuje mł. asp. Mariusz Chmiel.

Zwłoki mężczyzny uległy znacznemu rozkładowi, co znacznie utrudni prace śledczym. Dopiero po przeprowadzeniu szczegółowych badań będzie możliwe stwierdzenie tożsamości znalezionego mężczyzny. Wstępne oględziny były prowadzone w bardzo trudnych warunkach. Teren, na którym znaleziono ciało jest bardzo podmokły. Jest to trudno dostępne miejsce. Policjanci wykonywali czynności przy sztucznym oświetleniu, które zapewnili strażacy. Ciało zabezpieczyli do dalszych badań.

– Prokuratura planuje wykonanie sekcji zwłok odnalezionego mężczyzny. Na tę chwilę, w oględzinach nie stwierdzono śladów na ciele, które mogłyby świadczyć, że ktoś przyczynił się do śmierci mężczyzny. Jednak na tym etapie postępowania nie można tego wykluczyć – mówi Faktowi prokurator Anna Witkowska–Czapnik z Prokuratury Rejonowej w Brzezinach.

Zwłoki mężczyzny zostały znalezione na mokradłach przylegających do koryta rzeki Mrożycy. Niedaleko miejskiego targowiska. Choć jest to praktycznie centrum miasta, ciało znaleziono w miejscu, do którego dostęp jest utrudniony ze względu na ukształtowanie terenu, gęste zarośla i stan wód. Ciało leżało w tym miejscu prawdopodobnie od kilku miesięcy. Dlatego niewykluczone, że mężczyzna pokonywał ten teren w czasie gdy stan wód był wysoki i mokradła były zalane wodą. Jego zwłoki były częściowo pod powierzchnią wody. Dolna część ciała znalazła się na brzegu mokradeł, natomiast klatka piersiowa i głowa były zanurzone w wodzie. Możliwe, że doszło do nieszczęśliwego wypadku i mężczyzna się utopił.

Śledczy na podstawie oględzin i zebranych informacji wytypowali kilku mężczyzn, jednak czekają na wyniki sekcji zwłok, które potwierdzą bądź wykluczą ich przypuszczenia. Ciało jest już w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi. Być może jeszcze w piątek dojdzie do ich zbadania. Sprawa tajemniczej śmierci młodego mężczyzny jest rozwojowa.

źródło: Fakt24