fot. Policja

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 25 i 22 lat. Obydwaj działali umyślnie, z błahego powodu i okazując rażące lekceważenie prawa. 22-latek uszkodził dwa samochody osobowe, wybijając w nich szyby oraz niszcząc karoserię, uszkodził też drzwi wejściowe do budynku. 25–latek pobił jednego z właścicieli uszkodzonego auta. Za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Uszkodzenie mienia jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

W dniu 19 grudnia br. około godziny 18:00, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji Głogowie został telefonicznie powiadomiony o zdarzeniu jakie ma miejsce w rejonie Starego Miasta. Wysłany z interwencją patrol, na gorącym uczynku przestępstwa, zatrzymał 25–letniego głogowianina, który bez wyraźnego powodu i działając brutalnie, pobił właściciela samochodu audi.

Jedynym powodem było to, że chciał przeciwdziałać niszczeniu swojego samochodu przez drugiego sprawcę, który również działając bez żadnej racjonalnej przyczyny, zdewastował dwa auta i wybił szybę w drzwiach klatki schodowej. Uszkodzone pojazdy, volkswagen passat i audi miały wybite szyby oraz uszkodzone karoserie. Łączne straty jakie spowodował wynoszą 2 650 złotych.

Policjanci szybko ustalili, że drugim sprawcą był 22–letni mieszkaniec Zielonej Góry. Zdołał zbiec z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany po kilku godzinach. Obydwaj podejrzani byli nietrzeźwi. Obydwaj usłyszeli zarzuty, przyznali się do popełnionych czynów. Ponieważ ich działanie świadczy o rażącym lekceważeniu prawa i ma charakter chuligański, grozi im podwyższony wymiar kary.