W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, według których śledztwo Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze dotyczące doprowadzenia Karoliny K. namową lub przez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie zostało wznowione.

– Informuję, że postępowanie przygotowawcze w tej sprawie nie zostało podjęte na nowo i nadal jest ono umorzone – mówi prokurator Tomasz Czułowski

– W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi sprawy śmierci Karoliny Kaczorowskiej i prowadzonego w tym zakresie śledztwa, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze wykonywane są czynności zmierzające do zweryfikowania tych informacji – dodaje Czułowski

Przypomnijmy, 20 grudnia na Facebookowym profilu „Lampart Detektywi” pojawiła się informacja jakoby postępowanie w sprawie śmierci Karoliny Kaczorowskiej zostało wznowione oraz organ nadzorujący nakazał Prokuraturze Jeleniogórskiej natychmiastowe przeprowadzenie czynności uzupełniających, celem ponownej weryfikacji wskazanych przez „Biuro Lampart Group S.A.” wątków. Informacji tych jednak nie potwierdza jeleniogórska prokuratura.

Rewelacyjne doniesienia detektywów z „Biura Lampart” niejednokrotnie były już dementowane przez prokuraturę, zarówno w sprawie śmierci Magdaleny Żuk jak i Iwony Wieczorek. Jaki cel mają detektywi wprowadzając w błąd opinię publiczną? Na to pytanie jednak nie udało nam się uzyskać odpowiedzi, ponieważ biuro nie odpowiada na naszą korespondencje mailową.