Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 2.20 w okolicy ronda Wiatraczna w Warszawie. Trzech policjantów trafiło do szpitala na skutek nocnego pościgu, za nietrzeźwym kierowcą.

– Trzech policjantów zostało rannych po zderzeniu aut na skutek nocnego pościgu za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej – poinformowała Edyta Adamus z zespołu prasowego stołecznej policji. Jeden z policjantów nadal przebywa w szpitalu.

– Policjanci w oznakowanym radiowozie chcieli przeprowadzić kontrolę samochodu marki Mercedes. Kierowca tego samochodu nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Podjęto pościg, do którego dołączył jeszcze nieoznakowany radiowóz. Na skutek pościgu doszło do zderzenia samochodów, zostały uszkodzone dwa radiowozy oraz mercedes, który na skutek zderzenia jeszcze uderzył w drzewo – powiedziała Adamus.

Po zdarzeniu okazało się, że mercedes był kradziony, a 32-letni kierowca miał 1,8 promila alkoholu. Podróżująca z nim kobieta najprawdopodobniej także była pod wpływem alkoholu.

W zderzeniu samochodów zostało rannych trzech policjantów. Dwóch z nich już opuściło szpital, jeden nadal jest hospitalizowany, ale jego obrażenia nie zagrażają życiu i zdrowiu.

Kierowca zostanie przesłuchany po wytrzeźwieniu.