Amfetamina | fot. Policja

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie oraz udzielanie narkotyków 16-latce. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna udzielił nastolatce amfetaminę blisko dwieście razy. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 25-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających oraz ich udzielanie nieletniej.

– Policjanci zauważyli mężczyznę na jednej z ulic. Był bardzo nerwowy i jego zachowanie zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Podczas kontroli okazało się, że 25-latek posiada przy sobie marihuanę. Został on zatrzymany – mówi asp. Łukasz Dutkowiak z jeleniogórskiej policji.

W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności funkcjonariusze potwierdzili, że 25-latek w okresie od stycznia 2016 roku do marca 2017 roku udzielił około 200 razy amfetaminę swojej, wówczas 16-letniej dziewczynie.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.