Wczoraj Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 17-letniego obywatela Rumunii, mieszkańca gminy Żurawica. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież prawie 30 tys. zł na szkodę 70-letniego mieszkańca gminy Księżpol. 17-latek był w przeszłości karany za kradzieże i kradzieże z włamaniem.

17-letni obywatel Rumunii mieszkający w gminie Żurawica najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży prawie 30 tys. zł na szkodę 70-letniego mieszkańca gminy Księżpol. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed południem. Młody mężczyzna z jednego z domów ukradł pieniądze. Został zatrzymany przez biłgorajskich policjantów wkrótce po zdarzeniu. Wczoraj 17-latek został doprowadzony do Sądu z wnisokeim o zastsowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesiący.

Sąd Rejonowy w Biłgoraju przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna jak ustalili policjanci w przeszłości był już karany za przestępstwa kradzieży i kradzieże z włamaniem. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.