Awantura na stacji benzynowej w Łodzi z udziałem policjantów po służbie. Rannych zostało pięciu funkcjonariuszy. – Wyjaśniamy, dlaczego doszło do bójki – mówi Wirtualnej Polsce nadkom. Adam Kolasa z łódzkiej policji. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawcy ataku to bokserzy.

Incydent miał miejsce w nocy na terenie stacji paliw w pobliżu ronda Solidarności. – Nie wiemy jeszcze, dlaczego dwaj pijani napastnicy zaatakowali funkcjonariuszy. Najpierw zaczęli bić dwóch policjantów, którzy byli bez mundurów i po służbie. Wcześniej bawili się w pobliskim barze – mówi policjant.

Dodaje, że później na pomoc zaatakowanym funkcjonariuszom ruszyło troje innych policjantów. Oni również byli po pracy i uczestniczyli w imprezie w pubie.

Jak informuje „Dziennik Łódzki” napastnicy są zawodowymi bokserami i przewyższali policjantów siłą oraz posturą. Funkcjonariusze próbowali schronić się w budynku stacji paliw, ale dwaj mężczyźni dopadli ich tam ponownie.

Sytuację opanowali ostatecznie wezwani na pomoc mundurowi z patroli, które były w pobliżu. Pięcioro pobitych policjantów trafiło do szpitala.

– Zatrzymaliśmy dwóch pijanych mężczyzn. Obaj mają po 24 lata i wcześniej byli notowani w związku z przestępstwami narkotykowymi i oszustwami – mówi policjant.

Dodaje, że napastnicy wciąż trzeźwieją i nie można ich jeszcze przesłuchać. Śledczy sprawdzają też monitoring ze stacji paliw, żeby dokładnie sprawdzić, jak doszło do awantury.

źródło: wp.pl