Nóż we krwi | fot. Fotolia / Victoria Meyo

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi kobiecie, podejrzanej o zabójstwo 46-letniego mieszkańca Ciechanowa. 30-latka przyznała się do winy. Jak ustalili dziennikarze portalu ciachanowinaczej.pl, sięgnęła po nóż w trakcie sprzeczki.

Do zabójstwa doszło w minioną środę. Ciało denata zauważyli przechodnie w pobliżu jednego z ciechanowskich marketów. W czwartek wykonano sekcję zwłok zleconą przez prokuraturę. Według ustaleń patologów sądowych, przyczyną śmierci mężczyzny było wykrwawienie.

Całe zajście rozegrało się podczas libacji alkoholowej, w jednym z domów nieopodal miejsca znalezienia zwłok. W imprezie uczestniczyły cztery osoby. W pewnym momencie podejrzana 30-latka chciała, by uczestnicy popijawy opuścili dom. Wtedy to doszło do sprzeczki i bójki, która zakończyła się tragedią. Według wyjaśnień kobiety, podczas szarpaniny ugodziła 46-latka dwukrotnie nożem. Zraniony sam opuścił posesję lecz upadł nieopodal i zmarł wykrwawiając się.

Przeprowadzona w czwartek sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu było wykrwawienie, będące skutkiem uderzenia ostrym narzędziem typu nóż – powiedział Przemysław Bońkowski, prokurator rejonowy w Ciechanowie portalowi ciechanowinaczej.pl. – 46-latkowi zadano dwa ciosy w okolice serca. Jeden z nich okazał się śmiertelny. Śledczy podkreślają, że gdyby ostrze było chociaż o centymetr krótsze, całe zdarzenie prawdopodobnie nie miałoby tak tragicznego finału.

Prokurator postawił 30-letniej kobiecie zarzut zabójstwa. Kobieta przyznała się do czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia. Za popełniony czyn grozi jej od 8 lat pozbawienia wolności, nawet do dożywocia. Ze względu na wysokie zagrożenie karą, najprawdopodobniej prokuratura będzie wnioskowała o areszt dla podejrzanej. Pozostałe dwie osoby uczestniczące w alkoholowej imprezie zostały przesłuchane w charakterze świadków.

źródło: ciechanowinaczej.pl

Przeczytaj również: