W Krakowie trwa policyjna akcja przeciwko grupie przestępców. Zajmujący się wymuszeniami pseudokibice posunęli się do torturowania uprowadzonego mężczyzny. W nocy z czwartku na piątek funkcjonariusze przeprowadzili pierwsze zatrzymania. Podczas działań w mieszkaniu jednego z głównych podejrzanych doszło do szamotaniny. Bandytę zastrzelono.

Z informacji RMF FM wynika, że do tej pory zatrzymano 6 osób. Antyterroryści zastrzelili jednego z głównych podejrzanych – wielokrotnie karanego mężczyzny – podczas akcji w jego mieszkaniu. Przestępca rzucił się na funkcjonariuszy, próbując wyrwać jednemu z nich broń.

– W trakcie wykonywania czynności zatrzymania jeden z podejrzanych zaatakował funkcjonariusza Policji, usiłując wyrwać mu broń i oddać strzał w stronę innego funkcjonariusza. W celu zapobiegnięcia tej sytuacji funkcjonariusz SPAP postrzelił napastnika. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej podejrzany zmarł – informuje krakowska prokuratura

Zatrzymania są efektem długiego śledztwa. Grupa pseudokibiców zajmowała się wymuszeniami. Niedawno porwali również dla okupu mężczyznę. Przestępcy połamali mu nogi i zmusili do zapłacenia pieniędzy. Policja kontynuuje akcję.

Aktualnie w sprawie tej trwają intensywne czynności procesowe. Z tego względu na tym etapie śledztwa prokuratura nie udziela szerszych informacji. Zostaną one przedstawione po zakończeniu czynności.