Miejsce znalezienia wykastrowanego Remigiusza | fot. wlkp24.info

57-letni Remigiusz H. został znaleziony martwy 27 października 2016 przed swoim domem. Mężczyzna miał okaleczone ciało – ktoś brutalnie pozbawił go genitaliów. Do dziś nie wykryto sprawcy morderstwa a śledztwo zostało umorzone.

Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim umorzył wobec niewykrycia sprawcy postępowanie w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, do którego doszło pomiędzy 23 a 24 października 2016 r. we Wronowie pod Pleszewem. Mężczyzna zmarł na skutek kastracji – informuje portal wlkp24.info.

Sekcja zwłok wykazała, ze bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było właśnie okaleczenie. Ale żaden trop nie pozwolił na ustalenie sprawcy – powiedział w rozmowie z Radiem Poznań Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie.

W sprawie zgromadzono obszerny materiał dowodowy, w tym przeprowadzono szczegółowe przesłuchania kilkudziesięciu świadków, zabezpieczono szereg śladów poddanych opiniowaniu przez biegłych z różnych dziedzin.

– Użyto do tego bardzo ostrego narzędzia i zrobiono to z niemal chirurgiczną precyzją – mówił informator w rozmowie z dziennikarzem portalu wlkp24.info.

Mimo przeprowadzenia szeregu czynności procesowych i pozaprocesowych, oraz stworzenia przez policyjnych profilerów portretu psychologicznego sprawcy, nie udało się uzyskać dowodów, które pozwoliłby na przestawienie zarzutów konkretnej osobie. Po wyczerpaniu wszelkich możliwości wykrywczych, śledztwo, z przyczyn formalnych zostało umorzone.

źródło: wlkp24.info