Dziecko na ulicy | fot. Pixabay

Dzięki czujności jednego z mieszkańców sosnowieckiej dzielnicy Pogoń być może udało się zapobiec tragedii. Mężczyzna zainteresował się 5-letnią dziewczynką, która w środku nocy, bez opieki, ubrana w cienką koszulkę chodziła po osiedlu.

To kolejny przykład na to, że niektórzy pozostają czujni i wrażliwi na krzywdę innych. Jeden z mieszkańców sosnowieckiej dzielnicy Pogoń zgłosił policjantom, że w środku nocy po osiedlu kręci się mała, mniej więcej 5-letnia dziewczynka bez opieki, ubrana zaledwie w cienką koszulkę. Dyżurny miejski natychmiast skierował w to miejsce patrol. Do czasu jego przyjazdu mężczyzna okrył dziecko kocem i dopilnował, by nie stała mu się żadna krzywda, tym samym, być może udało się zapobiec tragedii.

Policjanci szybko ustalili kim są opiekunowie malucha. Jak się okazało, zarówno 30-letnia kobieta, jak i jej 35-letni partner byli nietrzeźwi. Kiedy patrol wszedł do ich mieszkania, którego drzwi pozostawały uchylone, spali tak mocno, że policjanci musieli ich budzić dłuższą chwilę. O dalszym losie nieodpowiedzialnych rodziców zadecyduje Prokurator.