Prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie oskarżonemu o napady na dwie kobiety w Katowicach w listopadzie 2016 roku.

Jak ustalono do pierwszego zdarzenia doszło w centrum Katowic w dniu 5 listopada 2016 r. Oskarżony nieustalonym przedmiotem uderzył w klatkę piersiową przechodzącą ulicą nieznajomą kobietę. Na skutek tego kobieta doznała obrażeń ciała w postaci płytkiej rany klatki piersiowej.

Do drugiego zdarzenia doszło 15 listopada 2016 roku w Katowicach-Szopienicach. Jak ustalono w śledztwie, oskarżony działając z zamiarem pozbawienia życia, uderzał kobietę metalowym przedmiotem w głowę. Mężczyzna zaprzestał dalszego ataku, w momencie, gdy został spłoszony przez przypadkowego świadka. Pokrzywdzona na skutek ataku doznała obrażeń ciała w postaci między innymi złamania kości pokrywy czaszki.

W toku śledztwa, obie pokrzywdzone wskazały na oskarżonego jako na sprawcę dokonanego ataku.

– Mężczyzna został zatrzymany 25 listopada 2016 roku w Katowicach. Od tego czasu stosowany jest wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na postawie opinii biegłych psychiatrów, ustalono, iż oskarżony w chwili popełnienia zarzucanych mu przestępstw był poczytalny. W toku śledztwa mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów – mówi Marta Zawada-Dybek, rzecznik prasowy katowickiej prokuratury.

Oskarżonemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.