Wisznia Mała | fot. TVN24

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące zabójstwa i usiłowania zabójstwa w nocy z 2/3 grudnia 2017 roku funkcjonariuszy SPAT we Wrocławiu, w związku i podczas wykonywania przez nich czynności służbowych oraz dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu w Wiszni Małej.

W sprawie tej prokurator Wydziału I Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu wraz z prokuratorami Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy oraz funkcjonariuszami policji i biegłymi z zakresu balistyki, pirotechniki i medycyny sądowej dokonał oględzin miejsca zdarzenia, bankomatu i samochodów.

W sprawie tej zatrzymano dwóch mężczyzn: 41-letniego Jacka S. i 50-letniego Grzegorza K. – Obu zatrzymanym prokurator przedstawił zarzut udziału w okresie od wiosny 2017 roku do 3 grudnia 2017 roku w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na kradzieżach z włamaniami do bankomatów – mówi Małgorzata Klaus z wrocławskiej prokuratury.

Ponadto Jacek S. podejrzany jest o włamanie w sierpniu do bankomatu na terenie województwa wielkopolskiego i kradzież ponad 200.000 złotych oraz o włamanie do bankomatu w Wiszni Małej w nocy z 2/3 grudnia i usiłowanie kradzieży kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z kolei Grzegorz K. podejrzany jest o udzielenie pomocnictwa do kradzieży z włamaniem w sierpniu do bankomatu na terenie województwa wielkopolskiego.

– Podejrzani nie przyznali się do udziału w grupie przestępczej. W pozostałym zakresie przyznali się częściowo – dodaje Klaus

Na wniosek Prokuratury Sąd zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.