Łukasz W. ps. "Czarny" | fot. dziennikimotocyklowe.com

Tragiczny finał policyjnej akcji w miejscowości Wisznia Mała w pobliżu Wrocławia przeciwko bandytom okradającym bankomaty. Nie żyje jeden z antyterrorystów, a trzech jest rannych. Zginął też jeden z dwóch przestępców, który strzelał do mundurowych z AK 47 Kałasznikow.

– Około północy z soboty na niedzielę, w miejscowości Wisznia Mała doszło do włamania do bankomatu. Policjanci, którzy podjęli działania związane z zatrzymaniem sprawców na gorącym uczynku, zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z bandytów. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał do policjantów zginął na miejscu. Drugi ze sprawców został zatrzymany – poinformował Paweł Petrykowski z wrocławskiej policji.

– Nie mieliśmy wiedzy, że osoby dokonujące kradzieży w bankomacie są uzbrojone – powiedział nadinsp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji na konferencji prasowej we Wrocławiu. W nocy w pobliskiej Wiszni Małej w strzelaninie zginął antyterrorysta i przestępca, który razem z kolegą próbował okraść bankomat.

Dziennikarze portalu Kryminalna Polska ustalili, kim był zastrzelony przez policyjnych antyterrorystów bandyta. To 42-letni mieszkaniec podpoznańskiej miejscowości Kiekrz, Łukasz W. ps. „Czarny”. Z informacji do których dotarliśmy wynika, że był on już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.