Policjanci uzyskali informację o ukrywaniu się poszukiwanego 23-latka w jednym z mieszkań na terenie gminy Żabno. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Żarach w maju za przestępstwa seksualne wobec nieletnich. Z uwagi na to, że podejrzany ukrywał się przed organami ścigania poza granicami kraju wydano za nim również Europejski Nakaz Aresztowania.

Policjanci podjechali pod wskazany adres. Domownicy stanowczo zaprzeczali aby widzieli poszukiwanego. Przeszukanie wykazało, że w mieszkaniu go nie było. Dzielnicowych jednak zainteresowało, że na stole znajduje się o jeden kieliszek więcej niż osób w mieszkaniu, a w pokoju obok szeroko otwarta jest kwatera okienna. Sprawdzenie podwórza potwierdziło przypuszczenia.

Pomiędzy ogrodzeniem i budynkiem gospodarczym ukrywał się poszukiwany mężczyzna, który został zatrzymany, a następnie osadzony w Zakładzie Karnym w Tarnowie – gdzie spędzi najbliższe dni. O dalszym losie poszukiwanego zdecyduje Sąd Rejonowy w Żarach gdzie toczy się przeciwko niemu postępowanie w kierunku naruszenia art. 200 kodeksu karnego, który to zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.