Pobicie Dariusza Pastora | fot. YouTube
Dariusz Pastor został zaatakowany przez grupę chuliganów, a potem skatowany, co skończyło się śmiercią. Do sieci trafiło nagranie, które prawdopodobnie pokazuje całe zajście.

Środowisko kibicowskie Górnika Zabrze jeszcze nie otrząsnęło się z szoku. Kilka dni temu zmarł Dariusz Pastor, który w szpitalu walczył o życie po brutalnym ataku w Rudzie Śląskiej. 26-latek wraz z kilkoma kolegami zostali napadnięci w dzielnicy Orzegów.

Nagranie, które zostało udostępnione w internecie, ma pochodzić z kamer monitoringu w pobliżu miejsca zdarzenia. Widać na nim, jak grupa mężczyzn goni ofiarę, którą w końcu udaje im się przewrócić. Zaatakowanym ma być 26-letni Dariusz Pastor, który próbuje się podnieść z ziemi, ale jego ruchy wskazują na to, że już wcześniej mógł otrzymać jakieś uderzenia. Po chwili dostaje potężnego kopniaka w tył głowy, a następnie zostaje osaczony przez bandytów, zachowujących się, niczym żądne krwi zwierzęta, katując swą ofiarę.

Zamaskowani mężczyźni kopią swoją ofiarę, uderzają pałkami. Pobity mężczyzna, co widać na nagraniu, przez kilka chwil stara się bronić, jednak w pewnym momencie najprawdopodobniej zabrakło mu już sił. Do leżącego, dobiegają jeszcze kolejni napastnicy, przyłączając się do oprawców, otaczając 26-latka szczelnym kręgiem.

Policja nie zidentyfikowała sprawców pobicia, które miało miejsce w Rudzie Śląskiej. Podejrzewani o ten czyn są kibole Ruchu Chorzów.

źródło: Wirtualna Polska / Fakt24 / Eska