Przy jednej z dróg w Rożnowej koło Wieliczki (Małopolska) znaleziono w niedzielę wieczorem 16-latka z ranami kłutymi. Podejrzewanym o zabójstwo jest jego 19-letni kolega. Jak informuje RMF FM, między nastolatkami miało dojść do kłótni o dziewczynę. Prokuratura zatrzymała w związku z ta sprawą sześciu nieletnich.

Z ustaleń śledczych wynika, że nastolatkowie spotkali się w niedzielę późnym wieczorem w budowanym domu w Rożnowej. Po kilkudziesięciu minutach miał dołączyć do nich 16-letni Jacek W. Został uderzony nożem przez 19-latka w chwili, kiedy wchodził do budynku. Cios trafił w okolice żeber.

Koledzy wynieśli rannego w pobliże drogi, gdzie został później znaleziony. Według informacji Radia Kraków nastolatek żył jeszcze, ale mimo reanimacji prowadzonej przez ratowników, nie udało się go uratować.

Policja zatrzymała sześć osób po nocnej obławie. Jeden z nastolatków podejrzewany jest o zabójstwo, kilku pozostałych jest świadkami. Wszyscy są mieszkańcami powiatu wielickiego.

Prokurator w nocy rozpoczął oględziny miejsca, w którym znaleziono rannego mężczyznę. Trwają także przesłuchania podejrzanych. Znaleziono już narzędzie zbrodni.

źródło: RMF FM, Radio Kraków, polsatnews.pl

Przeczytaj również: