Policjanci z Gniezna wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w na terenie pustostanu w miejscowości Wełnica koło Gniezna. Prokurator zarządził sekcję zwłok, która odpowie co było przyczyną śmierci. Śledczy prowadzą czynności identyfikacyjne w celu ustalenia jego tożsamości.

Wczoraj, 2 listopada około godziny 19.30, dyżurny gnieźnieńskiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu ciała mężczyzny w pustostanie w miejscowości Wełnica koło Gniezna. Na miejsce pojechała grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie.

Śledczy do późnych godzin nocnych prowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczali ślady kryminalistyczne. W celu wyjaśnienia sprawy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Prokurator będący na miejscu zarządził sekcję zwłok. Jej wyniki dadzą odpowiedź na pytanie co było przyczyną śmierci mężczyzny.

Jednocześnie śledczy prowadzą czynności identyfikacyjne, aby ustalić jego tożsamość. Prawdopodobny wiek mężczyzny to około 40 lat. Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zdarzenia. Śledczy przyjmują różne wersje. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie.

Przeczytaj również: