Policyjne oględziny | fot. Policja

Tylko dobę zajęło policjantom z Małkini Górnej ustalenie podejrzanego o zabójstwo 41-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. 24-latek z powiatu kętrzyńskiego usłyszał już zarzut, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

W niedzielę rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym w Małkini Górnej przy torach. Na miejsce natychmiast pojechał patrol oraz wezwano lekarza, który stwierdził zgon mężczyzny. Policjanci ustalili, że był to 41-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna został najprawdopodobniej zabity. Policjanci z komisariatu w Małkini Górnej natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy i już w poniedziałek ustalili i zatrzymali podejrzanego.

W trakcie czynności ustalono, że do przestępstwa doszło w minioną sobotę w pobliżu torów kolejowych. Jak ustalono, podejrzany, 24-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego, jechał pociągiem w kierunku Warszawy. Wysiadł na stacji kolejowej w Małkini Górnej. W pobliżu torów spotkał ofiarę, najprawdopodobniej doszło między nimi do kłótni, podczas której 24-latek zaczął zadawać uderzenia. Mężczyzna uciekł z miejsca pozostawiając pobitego w pobliżu torowiska.

Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, po zapoznaniu się z materiałami zgromadzonymi przez policjantów, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Przeczytaj również: