fot. flickr

Prawdziwy horror przeżyła 28-letnia mieszkanka Ostrzeszowa. Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 37 lat wielokrotnie zgwałciło ją i zmuszało nietrzeźwą kobietę do innych czynności seksualnych. Wszystko trwało kilka dni. Gwałciciele zostali zatrzymani i aresztowani.

Według informacji Macieja Melera – rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, do zbiorowych gwałtów z udziałem dwóch mężczyzn doszło w dniach 23-29 września.

– Podejrzani mężczyźni w wieku 30 i 37 lat wykorzystując fakt upojenia alkoholowego pokrzywdzonej, w wyniku którego nie była zdolna do skutecznego wyrażenia swojego sprzeciwu, przy użyciu przemocy doprowadzili 28-letnią kobietę do wielokrotnego obcowania płciowego oraz innych czynności seksualnych – mówi Meler.

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w tym przeprowadzone opinie biegłych Prokurator przedstawił mężczyznom zarzut zgwałcenia wspólnie z inną osobą z wykorzystaniem bezradności osoby pokrzywdzonej. Napastnicy przyznali się częściowo do zarzucanego im przestępstwa.

– Z uwagi na zagrożenie surową karą i możliwość utrudniania postępowania, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec obu podejrzanych. Sąd przychylił się do tej prośby – informuje Maciej Meler.

Oskarżonym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: PO w Ostrowie Wielkopolskim / Fakt24

Przeczytaj również: