Balon spadł na dom | fot. Policja

„W Szubinie balon z ludźmi spadł na dom”, takiej treści zgłoszenie wpłynęło w sobotę na stanowisko kierowania nakielskiej komendy. Nietypowe zgłoszenie szybko okazało się prawdą. Sprawę wyjaśniają szubińscy mundurowi.

W sobotę, 9 września, około 17.00, na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie z bydgoskiego WCPR-u, że na budynek mieszkalny w Szubinie spadł balon, a w nim znajdują się jakieś osoby. Szybko okazało się, że to nie żart. Faktycznie, w przydomowym ogródku na posesji przy ul. Prusa spadł balon, a razem z nim dwóch mężczyzn, którzy nim lecieli.

Mundurowi wyjaśniając to zdarzenie ustalili, że 54-letni Polak wraz z 53-letnim Australijczykiem brali udział w międzynarodowych zawodach i dzień wcześniej wystartowali ze Szwajcarii. Ich celem był Białystok. Będąc nad Szubinem postanowili wylądować. Pierwsza próba nie powiodła się, natomiast podczas drugiej balon został przyciśnięty turbulencją i opadając zahaczył o dach budynku, a następnie spadł w przydomowym ogródku, nieopodal miejsca, gdzie załoga zdecydowała się wylądować. Na szczęście mężczyźni na skutek upadku nie doznali żadnych obrażeń ciała.

Okoliczności tego nietypowego zdarzenia są wyjaśniane przez szubińskich policjantów.

Przeczytaj również: