37 punktów karnych, zatrzymane prawo jazdy oraz perspektywa sprawy w sądzie to rezultat niebezpiecznej jazdy kierującego samochodem, którego zatrzymali policjanci z powiatu średzkiego. Mężczyzna na krótkim odcinku drogi, jadąc krajową 94, z żoną i dwójką dzieci, popełnił kilka wykroczeń. Funkcjonariuszom tłumaczył, że bardzo się spieszył. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i rozsądek na drogach.

Kierujący osobowym volvo poruszał się drogą krajową nr 94. W pewnym momencie wykonując manewr wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu, zmusił jadący z przeciwnego kierunku nieoznakowany radiowóz do gwałtownego hamowania i zjechania na prawą stronę jezdni. Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej natychmiast podjęli interwencję, zawrócili i przy włączonych sygnałach świetlnych oraz dźwiękowych pojechali za sprawcą wykroczenia.

Nim jednak kierowca zatrzymał się, zdążył jeszcze złamać kilka przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze w związku z popełnionymi przez niego wykroczeniami w postaci wyprzedzania na skrzyżowaniu oraz pomimo zakazu przekraczania linii podwójnej ciągłej, a także zmuszania innych kierujących do gwałtownego hamowania, powodując tym samym zagrożenie w ruchu drogowym, skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Ponadto zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 41-latek w wyniku swojej brawurowej i niebezpiecznej jazdy zgromadził na swoim koncie aż 37 punktów karnych. Niestety mężczyzna nie jechał sam, tylko z żoną i dwójką dzieci narażając ich także na niebezpieczeństwo.

Średzcy policjanci przypominają, że dobra pogoda i prosta droga nie uprawniają do niebezpiecznej jazdy oraz łamania przepisów, a tym samym powodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu. Manewr wyprzedzania wymaga zachowania szczególnej ostrożności i wykonywania go w sposób bezpieczny. Niestety konsekwencje lekkomyślności kierowców na drodze bywają tragiczne w skutkach i często ponoszą je też inni uczestnicy ruchu drogowego. Mając to na uwadze policjanci apelują o rozsadek i rozwagę.

Przeczytaj również: