Miejsce wskazane przez detektyw Anetę Nowak

17-letni Fabian Zydor zaginął 30 października ubiegłego roku w Tarnowej. Wyszedł z imprezy i ślad po nim zaginął. Dziś, 29 sierpnia, Policja wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną i przy użyciu psa do wykrywania zwłok wznowiła poszukiwania.

Sprawą zaginięcia 17-latka od lutego zajmuje się detektyw Aneta Nowak. W ostatnich miesiącach, Biuro detektywistyczne DAMkA wytypowało osoby mogące mieć związek z zaginięciem Fabiana, jak i sprecyzowało potencjalne miejsca ukrycia zwłok. O jednym z ustalonych przez detektyw miejsc została w niedzielę poinformowana Policja we Wrześni.

– W niedzielę, 27 sierpnia przed godziną 19:00 zostaliśmy poinformowani o tym, że w miejscowości Miłosław unosi się zapach ludzkich zwłok. Jeszcze tego samego dnia policjanci sprawdzili wskazany teren, ale bez rezultatu – informuje oficer prasowy wrzesińskiego komendanta st. sierż Adam Wojciński. – Sprawdzanie terenu dziś zostało wznowione, do akcji włączono strażaków z OSP Miłosław i dodatkowo psa do wykrywania zwłok z KWP z Poznania. Informacja o zwłokach nie potwierdziła się – dodaje.

Oficer prasowy nie potrafił nam jednak odpowiedzieć na pytanie skąd zatem w tym miejscu pojawił się zapach rozkładających się zwłok.

– We wskazanym przeze mnie miejscu w poniedziałek nastąpiły zmiany, dlatego w mojej ocenie, ktoś stamtąd coś jednak zabrał… Mam wytypowane kolejne miejsca, które sukcesywnie będę z ekipą sprawdzać oraz przyglądamy się naszym podejrzanym w sprawie – komentuje sprawę detektyw Aneta Nowak.

Przypomnijmy, Fabian Zydor zaginął 30 października w godzinach wieczornych, gdy wracał od swojego kolegi do domu w Tarnowej w gminie Pyzdry. Miał do pokonania kilkaset metrów, podczas których ślad po nim zaginął.

Na tak krótkim odcinku drogi ślad się po nim urwał. W dniu zaginięcia był ubrany w szarą bluzę z kapturem w czarne liście, ciemne jeansy i czarne buty sportowe. Ma około 170 centymetrów wzrostu, blond włosy i jest szczupłej budowy ciała.

Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniach Fabiana. Każdy, kto może posiadać informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z policją pod numerami alarmowymi 997 lub 112 albo pod numerem prywatnym: 665 863 461.

Przeczytaj również: