Post opublikowany przez schronisko dla zwierząt w Zawierciu wywołało burzę w internecie. Do akcji poszukiwania właściciela-kata zaangażowało się nie tylko schronisko, ale także policja, straż miejska i zwykli internauci.

Dziewięć dopiero co urodzonych piesków zostało znalezionych w kontenerze na śmieci przy ul. Kościuszki w Zawierciu. Zareagowała kobieta sprzątająca pobliskie szalety miejskie, która zauważyła ruszającą się reklamówkę, powieszoną na kontenerze na śmieci.

Jak informuje schronisko, zostały wyrzucone w dwóch szczelnie zawiązanych reklamówkach. Były maleńkie, dopiero co urodzone, z pępowinami. Pracownicy schroniska zostali natychmiast wezwani do podduszonych szczeniaków, jednak mimo szybkiej pomocy nie udało się ich uratować.

– Co jeszcze trzeba zrobić, by do takich sytuacji nie dochodziło? Czy darmowa sterylizacja w Zawierciu to za mało? Czy łatwiej/ prościej jest spakować do wora z zamiarem uduszenia? Jakim trzeba być potworem, by bez wyrzutów sumienia skazać je na śmierć? Dziś pies a jutro człowiek? LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!” – pisze schronisko w dramatycznym apelu pod zdjęciem uduszonych szczeniąt.

źródło: naTemat