Zaginął Krzysztof Malingowski | fot. Facebook

W noc z 21 na 22 lipca w Kołobrzegu zaginął 25-letni Krzysztof Malingowski. Chłopak bawił się na imprezie muzycznej „Sunrise Festival”. Pomimo zaangażowania lokalnej społeczności i licznych akcji poszukiwawczych, kołobrzeżanin cały czas jest osobą zaginioną. 

Na facebooku założona została specjalna grupa „Poszukiwania Krzysztofa”, która obecnie liczy już ponad 13 tysięcy członków. W tym miejscu zainteresowane osoby wymieniają się spostrzeżeniami, a także uzgadniane są miejsca kolejnych poszukiwań.

Dzięki internetowej grupie udało się dotrzeć do wielu osób, które prawdopodobnie widziały Krzysztofa po jego zaginięciu. Jeden ze śladów wskazuje na znajdującą się kilkanaście kilometrów od Kołobrzegu miejscowość Gościno. Tam widziano 25-latka w obecności kobiety. Para przemieszczała się białym pojazdem typu kombi. Udało się również dotrzeć do innych świadków. Według niektórych wersji kołobrzeżanin w noc zaginięcia szedł główną drogą w kierunku Koszalina.

Pomimo ciężkich warunków i niesprzyjającej aury kilkadziesiąt osób każdego dnia dobrowolnie angażuje się w poszukiwania.  Znajomi zaginionego dokładnie sprawdzają każdy nowy trop oraz rozklejają plakaty z wizerunkiem 25-latka w okolicznych miejscowościach. Sprawa z każdym dniem nabiera coraz większego rozgłosu w mediach.

Rodzina Krzysztofa Malingowskiego prosi o kontakt wszystkich, którzy bawili się z nim bądź go widzieli. Informacje można kierować bezpośrednio do policji bądź pod numery telefonu 509 644 567 lub 604 207 719. Można także dzwonić na Policję 997. Numer zgłoszenia zaginięcia KW 10361/17.

Na tym samym festiwalu bawił się również Jędrzej Łapiński – Mój kolega Jędrzej Łapiński nie wrócił do domu po niedzielnym Sunrise. Jeżeli ktoś ma kontakt z Jędrzejem, lub jakiekolwiek informacje na jego temat to proszę o kontakt na numer telefonu 696002940.
Proszę też o udostępnienie informacji. Może ktoś gdzieś go widział. – pisał jego przyjaciel.

Jędzrzeja udało się odnaleźć całego i zdrowego, błąkał się po okolicznych lasach przez dwa dni – wynika z relacji świadków, teraz przebywa w szpitalu. Mamy nadzieję, że uda się również odnaleźć Krzysztofa całego i zdrowego.