Pojawiło się szokujące nagranie z 2015 roku. Widać na nim zaplecze sklepu we Wrocławiu i starszą kobietę siedzącą na krześle. W pewnym momencie dwoje funkcjonariuszy zaczyna ją szarpać, a potem bić. Za co? Za to, że 82-latka została przyłapana na kradzieży jedzenia.

Wrocławska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez dwóch funkcjonariuszy z komisariatu Wrocław-Fabryczna. Chodzi o zachowanie policjantów w czasie interwencji dotyczącej kradzieży w sklepie przy ulicy Strzegomskiej. Film z zajścia nagrała kamera monitoringu. Nagranie ujawnili dziennikarze „Super Expressu”.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w grudniu 2015 roku. Na zapleczu sklepu spożywczego przy ulicy Strzegomskiej podczas policyjnej interwencji 82-letnia wówczas Bronisława D. została brutalnie potraktowana przez funkcjonariuszy – m.in. została dwukrotnie uderzona ręką. Była także szarpana.

Później, zdaniem prokuratury, zastosowano wobec niej nieadekwatne do jej zachowania środki przymusu bezpośredniego. Funkcjonariusze użyli siły, by ją obezwładnić i założyć kajdanki na ręce.

Śledztwo wszczęto na podstawie nagrań przekazanych przez policję. Wobec funkcjonariuszy uczestniczących w zdarzeniu wszczęto także postępowanie dyscyplinarne.

źródło: WP / SE.pl / RMF24