Zwłoki na budowie | fot. Policja

Wczoraj operator koparki odkrył ludzkie szczątki na terenie remontowanej drogi w Bieczu. Znajdowały się one na głębokości około 2 m. Na miejsce udała się grupa dochodzeniowo-śledcza z KPP w Gorlicach oraz prokurator.

Kilkanaście minut po godzinie 15-tej do Komisariatu Policji w Bieczu wpłynęła z Urzędu Miejskiego informacja o niezwykłym znalezisku, którego miał dokonać jeden z pracowników remontujących ulicę Kolejową. Jak poinformowano, podczas prac operator koparki odkrył ludzkie szczątki znajdujące się na głębokości około 2m. Natychmiast przerwano prace, a o znalezisku poinformowano Urząd Miejski w Bieczu oraz lokalną Policję.

Na miejsce udała się grupa dochodzeniowo-śledcza pod kierunkiem prokuratora, która wykonała dokumentację fotograficzną miejsca. Pierwsze ustalenia wskazują, że szczątki są pozostałościami po cmentarzu, który kilka wieków wcześniej znajdował się prawdopodobnie w tym miejscu.

W dniu dzisiejszym na miejscu pojawili się archeolodzy, którzy prowadzą dalsze prace badawcze. Od ich ustaleń może zależeć dalszy bieg sprawy.