paragraf przekupienie

Zamiast przyjąć mandat za zakłócanie ciszy nocnej próbował przekupić policjantów. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

5 lipca 2017 roku przed godzina 1.00 w nocy  dyżurny rawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej w miejscowości Podskarbice Szlacheckie. Głośna muzyka dochodziła z terenu budowy. Do policjantów, którzy przyjechali na miejsce wyszedł mężczyzna. Krzyczał, że będzie słuchał muzyki, nie chciał podać swoich danych, był wulgarny i agresywny.

Mundurowi poinformowali mężczyznę, że takie zachowanie jest wykroczeniem i chcieli nałożyć na niego mandat w wysokości 500 złotych. Wtedy 36-latek wyjął z portfela 200 złotych, mówiąc do policjantów, żeby nie pisali mandatu, wzięli pieniądze i będzie po sprawie.

O fakcie tym funkcjonariusze natychmiast powiadomili dyżurnego i zabezpieczyli pieniądze. Kiedy poinformowali mężczyznę, jakie właśnie popełnił przestępstwo – ten próbował uciec. Policjanci zatrzymali go i przewieźli do policyjnego aresztu. Jak się okazało, 36-latek z okolic Warszawy miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Odpowiedzialny był za prace porządkowe i nadzór nad terenem budowy. Za przekupstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności

Przeczytaj również: