Rosjanin zatrzymany za zabójstwo | fot. Policja

Specjalna grupa śledcza, powołana przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie, ustaliła mężczyznę podejrzanego o zabójstwo mieszkanki Dobrego Miasta. 30-letni Rosjanin, dzięki współpracy ze Strażą Graniczną, został zatrzymany na przejściu w Gronowie w chwili, gdy chciał opuścić terytorium RP. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, do którego częściowo się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

4 maja br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście został poinformowany o znalezieniu ciała kobiety w jednym z domów na terenie Dobrego Miasta. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z technikiem kryminalistyki, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zbrodni. Wszystko wskazywało na to, że emerytka mogła zostać zamordowana. Zabezpieczone ślady kryminalistyczne zostały poddane badaniom laboratoryjnym, które po zatrzymaniu sprawcy przestępstwa, pozwoliły na jednoznaczne potwierdzenie jego udziału w zabójstwie. Zabezpieczone zostały również nagrania monitoringu z okolicznych przedsiębiorstw.

Komendant Miejski Policji w Olsztynie powołał specjalną grupę śledczą, złożoną z najlepszych i najbardziej doświadczonych policjantów, którzy niejednokrotnie zajmowali się trudnymi i skomplikowanymi sprawami. Żmudna i analityczna praca policjantów doprowadziła do ustalenia, że związek z zabójstwem może mieć obywatel Rosji, dlatego natychmiast podjęli oni współpracę ze Strażą Graniczną oraz Urzędem Celno – Skarbowym. Kryminalnych podczas śledztwa wspierali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, którzy na każdym etapie sprawy udzielali im niezbędnej pomocy. Cenne informacje docierające również od mieszkańców Dobrego Miasta pozwoliły policjantom zawęzić krąg podejrzanych i wytypować sprawcę zabójstwa.

Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Kaliningradu. 2 lipca br. został on zatrzymany i przekazany Policji przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na przejściu Polsko – Rosyjskim w  Gronowie w trakcie opuszczania terytorium Polski.

Wczoraj Dmitrii A. został przewieziony do prokuratury, gdzie przedstawiony został mu zarzut zabójstwa. Podejrzewany 30-latek częściowo przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia.

Dzisiaj odbędzie się posiedzenie sądu, na którym zapadnie decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Rosjaninowi za zabójstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.