30 czerwca funkcjonariusze z Placówki SG w Bezledach, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej w Grzechotkach zatrzymali kierowcę citroena, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wartość kontrabandy szacuje się na 133 tys. zł.

Wspólny patrol Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej próbował zatrzymać do rutynowej kontroli drogowej samochód osobowy marki Citroen C5. Kierowca nie reagował jednak na znaki oraz sygnały świetlne i dźwiękowe. Gwałtownie zawrócił i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Wezwano drugi patrol Straży Granicznej, który zablokował drogę uciekinierowi. Okazało się, że 41-latek z Bartoszyc nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej ponieważ wiózł papierosy pochodzące z przemytu.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed patrolem mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć z sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres do 15 lat. Ponadto odpowie także za posiadanie wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków akcyzy.