Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 15-latka związanego z przestępczością narkotykową. W jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli 36 woreczków strunowych z amfetaminą. Ponadto okazało się, że nieletni jest poszukiwany przez placówkę opiekuńczo- wychowawczą, w której powinien przebywać oraz przez policjantów z Sępólna Krajeńskiego.

Kryminalni z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu ustalili, że młody mieszkaniec tej dzielnicy ma związek z procederem narkotykowym i posiada środki odurzające. By potwierdzić te informacje w miniony piątek (30.06.2017) pojechali do jego miejsca zamieszkania.

Podejrzewanego 15-latka zastali wychodzącego z mieszkania. Po przedstawieniu powodu i celu wizyty policjanci przystąpili do przeszukania lokalu. W jego szafce znaleźli 36 woreczków strunowych z zawartością białego proszku. Wstępnie przeprowadzone badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina. Młody bydgoszczanin został zatrzymany. Trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Ponadto w toku sprawdzania jego danych personalnych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on poszukiwany przez policjantów z Sępólna Krajeńskiego oraz placówkę opiekuńczo- wychowawczą, w której powinien przebywać.

Teraz jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich, który oceni postępowanie nieletniego.