fot. Policja

Opoczyńscy policjanci zatrzymali 43 letnią mieszkankę gminy Drzewica, która usłyszała zarzuty podszywania się pod policjanta, kradzieży oraz niekorzystnego rozporządzania cudzym mieniem. Wobec kobiety prokurator zastosował dozór policyjny.

Cała sprawa miała swój początek 11 czerwca 2017 roku, kiedy to do opoczyńskiej komendy policji zgłosił się 44 letni opocznianin i poinformował,że znajoma, która przez pewien czas mieszkała z nim oraz jego matką, na przestrzeni kilku dni z portfela należącego do matki 44 latka, ukradła łącznie ponad 1500 złotych.

Zgłaszający po złożonym zawiadomieniu, po kilkunastu minutach wrócił na komendę tym razem ze swoją znajomą, którą podejrzewał o kradzież pieniędzy. Kobieta była nietrzeźwa. Miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W związku z tym aby wyjaśnić cała sytuację została zatrzymana do wyjaśnienia i wytrzeźwienia.

W miedzy czasie policjanci zaczęli analizować prowadzone dwa inne postępowania. Jedno dotyczyło oszustwa w sklepie odzieżowym na terenie Opoczna. Zgłoszenie to dotyczyło kobiety, która podawała się za pracownika Urzędu Skarbowego. Pod pozorem uregulowania rzekomego zadłużenia na rzecz urzędu skarbowego oszustka przywłaszczyła wówczas odzież oraz galanterię na kwotę ponad 1500 złotych.

Kolejne postępowanie jakie policjanci poddali analizie dotyczyło także kobiety, która podawała się za funkcjonariusza policji. Wówczas sprawczyni zasugerowała mieszkańcowi Opoczna, że jest podejrzany w rożnych sprawach prowadzonych przez policję. W konsekwencji rzekoma policjantka odstąpiła od zatrzymania mężczyzny, za to przekazała mu pieniądze i kazała zakupić alkohol, który później wspólnie wypili wraz z konkubiną mężczyzny. Następnego dnia właściciele mieszkania wyprosili kobietę z domu. Dopiero późnym wieczorem zorientowali się, że z mieszkania zniknął zloty pierścionek oraz dowód rejestracyjny od samochodu osobowego.

Policjanci analizując te sprawy byli niemal pewni, że tych wszystkich przestępstw dopuściła się jedna osoba. Jak się niebawem okazało mieli rację. Pokrzywdzeni w tych sprawach, rozpoznali 43 latkę jako tę osobę, która popełniła na ich szkodę przestępstwa. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania kobiety, policjanci zabezpieczyli ubrania pochodzące z kradzieży w sklepie odzieżowym oraz inne dowody świadczące o jej związku ze zgłoszonymi przestępstwami.

43 latka usłyszała łącznie trzy zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko mieniu oraz przeciwko działalności instytucji państwowych. Górna granica kary jaka jej grozi, to co najmniej 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanej dozór policyjny.