fot. Warszawska Grupa Luka&Maro

Policjanci z Grudziądza zatrzymali 32-latka, który wtargnął do domu swojej byłej konkubiny i groził jej pistoletem na kulki. Mężczyzna już usłyszał zarzut naruszenia miru domowego i gróźb karalnych. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące.

Do Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zgłosiła się 27-letnia grudziądzanka, która złożyła zawiadomienie o naruszeniu miru domowego i groźbach karalnych. Dopuścić się miał tego jej były konkubent (32l.). Z relacji kobiety wynikało, że były partner wtargnął do jej mieszkania i zaczął grozić pozbawieniem życia. Pokrzywdzona wybiegła na ulicę, ale mężczyzna dogonił ją, przyłożył jej do skroni przedmiot przypominający broń palną, a następnie groził, że ją zabije. Spłoszony przez przechodniów 32-latek oddalił się. Jak się okazało już kilka dni wcześniej były partner groził jej także maczetą.

W tym samym czasie dyżurny odebrał szereg zgłoszeń o mężczyźnie z przedmiotem przypominającym broń palną, który miał być widziany w okolicy osiedla Tarpno. Policjanci udali się w ten rejon, bardzo szybko go namierzyli i zatrzymali. Okazało się, że to właśnie 32-letni były konkubent zawiadamiającej. Funkcjonariusze znaleźli przy nim pistolet gazowy na metalowe kulki. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli również maczetę.

Mężczyzna został przesłuchany, po czym śledczy przedstawili mu zarzuty naruszenia miru domowego oraz gróźb karalnych. Na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Grudziądzu zastosował wobec niego tymczasowy areszt na dwa miesiące.