Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o pobicie pokrzywdzonego przy użyciu przedmiotu przypominającego broń, skrępowanie go, pozbawienie wolności i próbę kradzieży samochodu należącego do obywatela Ukrainy świadczącego usługi przewozu osób do Lwowa. Wobec 37 i 36 – letnich mężczyzn zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kilka dni temu 32-letni kierowca obywatel Ukrainy, który od 2011 roku świadczy usługi przewozu osób na trasie do Lwowa, został telefonicznie powiadomiony, by przyjechał do małej miejscowości nieopodal Piaseczna. Miał stąd wczesnym rankiem odebrać kilka osób, które wracały z Polski na Ukrainę.

Gdy 26 czerwca po 6.00 nad ranem podjechał swoim mercedesem sprinterem pod wskazany mu adres, podeszło do niego dwóch mężczyzn. Sądząc, że są to właśnie pasażerowie, wyszedł z kabiny pojazdu chcąc otworzyć bagażnik. Wówczas otrzymał pierwszy cios w głowę przedmiotem przypominającym broń, a po nim kolejne już po całym ciele. Mężczyźni na ręce Ukraińca założyli opaski uciskowe i próbowali wrzucić go do bagażnika samochodu, którym przyjechali, jednak 32- latek zdołał w pewnej chwili wyrwać się z rąk oprawców i wzywając pomocy zaczął uciekać i schronił się w jednym z domów, skąd wezwana została policja.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w wyniku podjętych działań operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa.

Pierwszy w ręce mundurowych wpadł 37-latek, którego zatrzymano w jednym z salonów gier, następne zatrzymanie miało miejsce na parkingu przed jednym z supermarketów, gdzie policyjne radiowozy zablokowały drogę ucieczki 36- letniemu kierowcy hondy. Podczas przeszukania u jednego z mężczyzn odnaleziono również atrapę broni, którą posłużono się w czasie przestępstwa.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. W ich sprawie policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego złożyli do prokuratury wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił.

Za pobicie i pozbawienie wolności grozić może kara pozbawienia wolności do lat 10.