Wjechał w stragan | fot. Policja

O dużym szczęściu może mówić jedna z kobiet, która dziś rano w m. Księżomierz w ramach odbywającego się tam odpustu, rozstawiała stragan z zabawkami . Nagle w stoisko wjechało audi, które wcześniej przejechało przez chodnik uderzając w ogrodzenie. Kobieta trafiła do szpitala, ale została z niego zwolniona, bo nie odniosła obrażeń. Jak ustalili policjanci, kierujący audi 21-latek miał ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło dziś przed godz. 7.00 w m. Księżomierz. Przy jednej z ulic pod kościołem sprzedawcy rozstawiali stragany z odpustowymi zabawkami i słodyczami. Nagle jadące ulicą audi zjechało  na lewy pas ruchu, przejechało przez chodnik, uderzyło w ogrodzenie,  a następnie w jeden ze straganów.  Właścicielka stoiska została zabrana do szpitala, ale po badaniach zwolniono ją, gdyż na szczęście nie odniosła obrażeń.

Kierującym audi okazał się 21-latek z gm. Annopol.  Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik wskazało, że młody człowiek był pod działaniem ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Z uwagi na powyższe policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu i spowodowanie  kolizji.