Odurzały klientów | fot. Policja

22 zatrzymane osoby, ujawnione drinki ze środkami psychoaktywnymi, pobrane od klientów próbki krwi do badań – to tylko początek efektów akcji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście. W nocne działania zaangażowanych było blisko 80 policjantów oraz m.in. eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, biegli z zakresu chemii. To największa, jak dotąd, operacja na Pomorzu wymierzona w proceder oszustw dokonywanych w nocnych klubach. Klienci jednej nocy tracili w klubie od kilku do kilkuset tysięcy złotych.

Dzisiaj w nocy policjanci z Komendy Miejskiej w Gdańsku wspólnie z prokuratorami z Prokuratury Rejonowej Gdańsk – Śródmieście przy wsparciu ekspertów z LK KWP w Gdańsku, biegłych z zakresu chemii oraz funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili akcję wymierzoną w nielegalny proceder, do którego najprawdopodobniej dochodzi w nocnym klubie ze striptizem.Akcja zaczęła się ok. godz. 1 w nocy. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli różnego rodzaju środki i zatrzymali 22 osoby, a są nimi kobiety – pracownice klubu. W tym samym czasie, od klientów lokalu pobrano próbki krwi i moczu do badań oraz sprawdzono, czy w podanych klientom drinkach znajdują się środki odurzające lub psychoaktywne.

Wstępne wyniki badań wykazały, że w drinkach oprócz alkoholu znajdowały się środki psychoaktywne.

Akcja policyjna jest reakcją na liczne zgłoszenia klientów tego klubu, którzy zarzucają pracownikom nielegalny proceder.  Klienci sieci klubów – głównie turyści, skarżyli się wielokrotnie na wysokie rachunki, jakie przyszło im płacić za alkohol twierdząc, że mogli być odurzani środkami podanymi w drinkach. Kwoty jakie tracili w tych lokalach po kilkugodzinnym pobycie zazwyczaj sięgały od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Ostatnich kilka miesięcy to okres żmudnej i skrupulatnej pracy funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego i Kryminalnego KMP w Gdańsku, którzy pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tego procederu.

Przejęli z komisariatów kilkadziesiąt postępowań, które poddali analizie. Funkcjonariusze przesłuchali kilkadziesiąt osób, przeanalizowali wielogodzinne nagrania z kamer znajdujących się w lokalu i bardzo dokładnie porównywali wszystkie zdarzenia skupiając się na informacjach przekazanych przez pokrzywdzonych.

Dzisiaj ciąg dalszy czynności Policji i prokuratury w tej sprawie. Od rana przesłuchiwane będą zatrzymane kobiety.