Aresztowany za usiłowanie zabójstwa | fot. Policja

Policjanci z Brzegu wraz z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 41-letniej kobiety. Sąd, na wniosek prokuratury, tymczasowo aresztował 30-latka na trzy miesiące. Za takie przestępstwo grozi kara do 25 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 22 maja w nocy. Wtedy, 30-letni mężczyzna brutalnie napadł 41-letnią mieszkankę Brzegu. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie walczyła o życie. Sprawą od razu zajęli się brzescy policjanci wraz z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Zebrany materiał dowodowy i praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliły ustalić jego miejsce ukrycia.

27 czerwca, na jednej z ulic w Brzegu, śledczy zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo. 30-latek usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd, na wniosek prokuratury, tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za takie przestępstwo grozi kara do 25 lat więzienia.