fot. Policja

Krzysztof S., niegdyś bokser, miał 35 lat i od dawna tkwił po uszy w szczecińskim półświatku. Niektórzy pamiętają go jako bramkarza z nocnego lokalu B-52, który nikomu się nie kłaniał. Potem kontrolował ochronę części nocnych lokali. Miał zatargi z bandyckim podziemiem. Przed kilku laty wydano na niego wyrok śmierci. Wtedy został zaatakowany w bramie, dostał cios siekierą w głowę. Przeżył, ale po tym zdarzeniu pozostała mu w głowie metalowa płytka – możemy przeczytać w Gazecie Wyborczej.

Prokurator z Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie 28 czerwca 2017 roku skierował akt oskarżenia przeciwko zabójcom Krzysztofa S. Śmierć pokrzywdzonego Krzysztofa S. nastąpiła w wyniku ciosu zadanego maczetą w głowę.

Dwie osoby oskarżono o dokonanie 18 lutego 2016 roku w Szczecinie Dąbiu zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Kolejnych dwóch sprawców oskarżono o udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. W sprawie tej oskarżono również pięć osób, którym zarzucono utrudnianie prowadzonego śledztwa oraz jedną osobę o posiadanie broni i amunicji.

Wykrycie wszystkich sprawców zabójstwa Krzysztofa S. oraz osób, które udzielili im pomocy do ukrywania się po popełnieniu przestępstwa, w celu utrudnienia postępowania karnego, było możliwe dzięki sprawnym działaniom podjętym przez funkcjonariuszy z Wydziału w Szczecinie Centralnego Biura Śledczego Policji, jak również szybkim i efektywnym czynnościom prokuratorów z Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Doprowadziły one do ekstradycji jednego z zabójców – oskarżonego Tomasza K., który ukrywał się na terenie Norwegii.