Magdalena Żuk | fot. Facebook

Nowe informacje w sprawie śmierci Magdaleny Żuk, 27-letniej kobiety, która zmarła 30 kwietnia w niewyjaśnionych okolicznościach na wakacjach w Egipcie. Wirtualna Polska podaje, że sprawa Magdaleny Żuk może łączyć się z inną głośną historią – śmiercią polskiej modelki Karoliny K., która została odnaleziona martwa w pokoju hotelowym w Karpaczu podczas swojej imprezy urodzinowej w styczniu 2016 roku. 

Karolinę K. znaleziono powieszoną na kablu od lokówki, lecz śledztwo wykazało, że do jej śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie i więc zostało umorzone. Wirtualna Polska informuje o zaskakującym zwrocie w obu sprawach.

Śmierć Magdaleny Żuk – nowe informacje

Biuro detektywistyczne „Lampart”, które prowadziło śledztwo w sprawie śmierci Polki w Egipcie na własną rękę – niezależnie od organów ścigania – w rozmowie z wp.pl zdradza, że śmierć Żuk może być powiązana ze śmiercią Karoliny sprzed roku:

Po śmierci Magdaleny Żuk chcieliśmy zająć się tą sprawą, ale nie otrzymaliśmy zgody od rodziny tragicznie zmarłej turystki. Szybko zrozumieliśmy jednak, że sprawa ta bezpośrednio wiąże się z tajemniczą śmiercią Karoliny K. Wróciliśmy więc do jej wyjaśniania. Okazuje się, że słusznie, bo w sprawie zatrzymana została właśnie pierwsza podejrzana osoba, która może niebawem usłyszeć zarzuty – czytamy.

Jak dotąd nie ustalono kim jest zatrzymana osoba.

Jedyna informacja jaką mogę w tej chwili przekazać jest taka, że zatrzymania dokonano na lotnisku – dodaje pracownik biura detektywistycznego.

Nazwisko niedawno zatrzymanej osoby znalazło się na tej liście przekazanej przez biuro „Lampart” Policji, CBŚP i Prokuraturze Krajowej.

Oczekujemy jednak kolejnych zdecydowanych kroków i zatrzymań. Ciągle nawiązujemy kontakty z nowymi świadkami i informatorami, ale główne decyzje leżą już po stronie organów takich jak policja czy prokuratura – informuje detektyw.

Detektywi mniemają, że postępowanie w sprawie Karoliny K. zostanie wznowione. Materiały, którymi dysponują, trafiły do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, Prokuratury Krajowej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Uważamy za zasadne wznowienie postępowania karnego w trybie art. 148, czyli o zabójstwo – czytamy w rozmowie detektywa z Wirtualną Polską.

Czy zatrzymanie ma związek ze śmiercią Karoliny K. i Magdaleny Żuk? Jakiej sprawy dotyczy zatrzymanie owej osoby? Czy nie jest to zbieg okoliczności? Te pytania pozostają jak narazie bez odpowiedzi.

Biuro „Lampart” wydało też oświadczenie, które możemy przeczytać na ich facebookowym profilu.