fot. Policja

Policja z Łasku zatrzymała 33-letniego mężczyznę, któremu postawiono zarzut zabójstwa swojej 27-letniej konkubiny. Po tym jak Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie, mieszkaniec gminy Wodzierady trafił do aresztu.

22 czerwca około godzin południowych do jednego z domów gminy Wodzierady udali się policjanci z Łasku, po otrzymaniu zgłoszenia, że znajdują się tam zwłoki młodej kobiety. Na miejscu zastali oni lekarza, który nie wykluczył udziału osób trzecich w zdarzeniu.

Przeprowadzone wstępne oględziny, przesłuchanie świadków i ustalenie przyczyn śmierci 27-letniej kobiety, pozwoliło zatrzymać do dalszych wyjaśnień, przebywającego w mieszkaniu 33-letniego konkubenta.

Mężczyzna był pijany, miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Ustalenia i szczegółowa sekcja zwłok wykazały, że do śmierci kobiety przyczyniła się inna osoba. W efekcie działań Policji z Łasku, Prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie z gminy Wodzierad zarzut zabójstwa. Za to przestępstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 33-latek został tymczasowo aresztowany.

Przeczytaj również: