LPR fot. PSP Limanowa

56-letni rolnik zginął pod ciągnikiem a jego 2 córki zostały zabrane do szpitala. „Widok był katastrofalny” – twierdzą ratownicy. To już drugi rolnik, który zginął w tym tygodniu w powiecie limanowskim.

21 czerwca przed godziną 18.00 doszło do przewrócenia się ciągnika rolniczego w Kasinie Wielkiej (powiat limanowski, województwo małopolskie).

Rolnik i jego córeczka przygnieceni przez traktor

– Po dojeździe na miejsce naszym oczom ukazał się katastrofalny obraz. Dziewczynka oraz mężczyzna przygnieceni przez ciągnik oraz trochę wyżej dziewczyna, której udało się wcześniej wyskoczyć z ciągnika – podają strażacy z OSP Mszana Dolna.

Niestety, 56-letni rolnik z Kasiny Wielkiej zmarł na miejscu. Jego 4-letnią córeczkę, która również została przygnieciona przez traktor, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala w Krakowie–Prokocimu. Starsza, 15-letnia dziewczyna z raną ciętą nogi została zabrana do szpitala w Limanowej.

Okoliczności wypadku będzie badać teraz policja.

Tragiczna seria wśród rolników na Sądecczyźnie

To już kolejny tak tragiczny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego w okolicach Limanowej. Zaledwie dwa dni wcześniej, 19 czerwca, podczas prac polowych w Lubomierzu traktor przygniótł 61-letniego rolnika, który wykonywał prace polowe. Prawdopodobnie na jednej z nierówności maszyna przewróciła się, a mężczyzna znalazł się pod nią. Niestety zmarł na miejscu.

61-letni rolnik został przygnieciony przez traktor 19 czerwca w Lubomierzu | fot. OSP Mszana Dolna

Z kolei 18 maja w okolicach Mszany Dolnej traktor przewrócił się nad 17-latka, który zginął na miejscu. Miesiąc wcześniej – 12 kwietnia – również w Mszanie Dolnej ciągnik wraz z beczkowozem przetoczył się przez 68-latka, który zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

źródło: tygodnik-rolniczy.pl