fot. Warszawska Grupa Luka&Maro

Strzelanina po napadzie na stację benzynową. Nie żyje jedna osoba, trwa pościg za napastnikiem informuje Wirtualna Polska. W akcji bierze udział 800 policjantów.

Dwóch napastników włamało się do stacji benzynowej w Dobrzycy pod Pleszewem. Ukradli papierosy i uciekli. Policja ruszyła w pościg, doszło do wymiany ognia. Jeden z bandytów nie żyje, ranny w szyję jest z kolej policjant.

Do napadu doszło w Pleszewie w województwie wielkopolskim. Napastnicy obrabowali stację benzynową i uciekli samochodem w kierunku Milicza. O sprawie jako pierwsze poinformowało RMF FM.

Rozpoczął się pościg, który przeniósł się na teren województwa dolnośląskiego. Napastnicy porzucili samochód i uciekli do lasu. To właśnie w okolicach Milicza doszło do strzelaniny. Zginął jeden z napastników, który został trafiony w nogę. Zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Policjant z Milicza został ranny w szyję. Został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala

Policjanci apelują o ostrożność. Biorąc pod uwagę to, że jeden z napastników nie zawahał się użyć broni przeciwko policjantom, trzeba założyć, że drugi z napastników również może być uzbrojony i niebezpieczny.

W akcji uczestniczą policjanci z Wielkopolski i Dolnego Śląska, ponieważ obszar poszukiwań leży na granicy obu województw.

źródło: wp.pl / wielkopolskamagazyn.pl / gloswielkopolski.pl