Wjechał w ścianę domu | fot. Policja

Mało brakowało, by doszło do tragedii. W dom sześcioosobowej rodziny wieczorem wbił się samochód. 19-latek kierując audi na łuku drogi przejechał przez płot posesji i uderzył w ścianę budynku. Na szczęście w tym czasie nie było w środku nikogo. Ze względu na naruszenie konstrukcji, koniecznie będzie przeprowadzenie oględzin przez inspektora nadzoru budowlanego. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia. Mundurowi zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy za pokwitowaniem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 20.00 w m. Łańcuchów. Z ustaleń policjantów wynika, że 19-letni mieszkaniec gm. Milejów jadąc audi od miejscowości Wólka Łańcuchowska w kierunku Milejowa,  nagle na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi przebijając ogrodzenie prywatnej posesji. Następnie samochód  wbił się w ścianę domu.

Pomimo tego, że całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, żadnych obrażeń nie odniósł ani kierujący audi 19-latek, ani siedzący w tym czasie na ławce przed domem właściciel, jak też  przebywająca w ogrodzie jego żona. Jak się okazało, posesję zamieszkuje też małżeństwo z dwojgiem dzieci. Na szczęście rodzina w  tym momencie znajdowała się poza domem.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 19-latka oraz poddali badaniu na obecność narkotyków.  Młody mężczyzna był trzeźwy, nie kierował też pod wpływem żadnych środków odurzających. Policjanci zatrzymali od kierującego prawo jazdy i dowód rejestracyjny za pokwitowaniem.

Wjechał w ścianę domu | fot. Policja

Ponieważ wjechanie pojazdem w dom spowodowało naruszenie jego konstrukcji, cała sześcioosobowa rodzina rodzina spędziła noc u kuzynów. Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia. Koniecznie będzieprzeprowadzenie oględzin przez inspektora nadzoru budowlanego.