Broń zabezpieczona przy zatrzymanym | fot. Policja

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który złamał prawomocny zakaz sądowy a ponadto nielegalnie posiadał broń. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za swoje czyny przed sądem.

17 czerwca 2017 roku tuż po północy w Uniejowie na ul. Zamkowej doszło do zdarzenia z udziałem 36-letniego mieszkańca powiatu. Policjanci wstępnie ustalili, że mężczyzna  po kłótni z organizatorami wyszedł z  imprezy odbywającej się na terenie obiektu w Uniejowie. Po  chwili wrócił jednak  na miejsce kierując samochodem. Kiedy wysiadł z pojazdu podszedł do uczestników imprezy i trzymając w ręku przedmiot przypominający broń, skierował go w stronę jednego z gości. Napastnik oddał strzał. Mężczyzna uchylił głowę unikając w ten sposób obrażeń.

Policjanci zatrzymali 36-latka, który został przewieziony do aresztu. Badanie wykazało, że miał w organizmie 0,58 promila. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że sprawca ma orzeczony bezterminowy zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas przeszukania mieszkania sprawcy policjanci ujawnili dwie sztuki broni gazowej oraz amunicję. Teraz 36-latek odpowie za nielegalne posiadanie broni oraz złamanie zakazu sądowego.