fot. Warszawska Grupa Luka&Maro

Sąd rodzinny i nieletnich w Lidzbarku Warmińskim zajmie się sprawą 14-letniej dziewczyny, która w jednym z lidzbarskich marketów ukradła m.in. alkohol i kosmetyki. Odzyskany towar wrócił do dalszej sprzedaży, zaś 14-latka została przekazana przez policjantów pod opiekę rodzinie.

Lidzbarscy policjanci podjęli interwencję wobec 14-letniej mieszkanki miasta. Nastolatka w jednym z lidzbarskich marketów ukradła towar o wartości ponad 80 złotych. Ochrona sklepu zauważyła dziwne zachowanie dziewczyny, która chodziła między półkami i chowała towar do torebki. Gdy nieletnia wyszła za linię kas nie płacąc za towar, było pewne, że przyszła do sklepu z zamiarem kradzieży

W obecności policjantów 14-latka przyznała się do kradzieży. W jej torbie wśród „przywłaszczonych” artykułów znalazły się m.in. 0,5 litra wódki, balony, okulary, szampony i balsamy do ciała. Towar w nienaruszonym stanie trafił ponownie na półki. Policjanci przekazali 14-latkę pod opiekę rodzinie.

Teraz funkcjonariusze o zachowaniu nastolatki poinformują sąd rodzinny i nieletnich, gdzie młoda dziewczyna będzie musiała się wytłumaczyć ze swojego zachowania.