Ostródzki sąd na wniosek policji i prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad swoją matką. Po wielu domowych awanturach, kobieta zdecydowała się powiadomić o wszystkim policjantów. 44-latek został zatrzymany. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

44-latek od kilku dni  wszczynał w domu bezpodstawne awantury, w trakcie których ubliżał, popychał i uderzał swoją matkę. Przez ten czas kobieta znosiła ciągłe upokorzenia, groźby i wyzwiska. W ostatnim czasie doszło do eskalacji przemocy. W niedzielę mężczyzna chcąc wymusić od matki pieniądze na alkohol zaczął ją dusić. Na cała tą sytuację najechali zaalarmowani wcześniej przez kobietę policjanci.

Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 44-latka. W trakcie zatrzymania mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie.

We środę na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów w sprawie sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym. Za popełnione przestępstwo 44-latkowi może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.